DUGULÁSELHÁRÍTÁS falbontás nélkül 32mm-150mm csőátmérőig.

Korszerü Gépi technikával,vegyszeres eljárással a hét mindennapján akár hétvégén is.

- Konyhai dugulás megszüntetése 

- Fürdőszobai dugulás megszüntetése

- Kűltéri csatorna,ereszcsatorna dugulások megszüntetése gyorsan,tisztán.

- nincs kiszállási díj,kedvező ár.

Duguláselhárítás Nyíregyházán - Azonnali duguláselhárítás, ingyenes kiszállással, garanciával, korrekt árakkal.

Azonnali DUGULÁSELHÁRÍTÁS Nyugdíjasoknak és diákoknak árkedvezményt biztosítunk a munkadíjból. Duguláselhárítás garanciával, kedvező áron -Nyíregyházán és környékén.

Budapesti partnerunk: https://www.dugulaselharitas.net

Dugulás okai

 

A dugulás okai
A dugulásért legtöbb esetben nem a rosszul felépített rendszer a felelős, hanem sokkal inkább saját magunk, a figyelmetlenségünk. A dugulás okai leginkább tehát az ételmaradékok és a zsírok lejutása a vezetékhálózatba. Fontos viszont tudni, hogy némely olyan dolog is közrejátszik a dugulás kialakulásánál, amiről azt gondolnánk, hogy pont a dugulás megelőzését szolgálja.

Ilyen lehet a mosogatószer is. Ez persze nem is lenne akkora gond, viszont épp ilyenkor szoktak még több nagy koncentrációjú, sűrű folyékony anyagot a lefolyóba önteni, ami viszont a fizikai szennyeződéseket összetapasztja, és ez vezet végül duguláshoz.

A fent említett példa természetesen érvényes a mosogató-, WC- és kádtisztító-szerekre is egyaránt. A gond ott kezdődik, hogy a felhasználási javaslatot legtöbbünk nem is olvassa el, ahol pedig legtöbbször egyértelműen feltünteti a gyártó a felhasználási javaslatot, illetve azon belül a javasolt hígítási arányt. A kozmetikai szerekre úgy, mint a tusfürdők, samponok ugyanez érvényes, hiszen hasonlóan viselkednek az említett mosogatószerhez.

Ezek a szerek a hajjal összeállva bizony dugulás-elhárítással járó kiadásokat okozhatnak a figyelmetlen felhasználók számára. Összességében tehát a dugulás okai a lefolyóba bekerülő ételmaradékok, zsírok, valamint fizikai szennyeződések, melyeket kis odafigyeléssel ki lehet kerülni.

Dugulások megelőzése

 

Hogy ne jöjjön a mester !

  • Lefolyótisztítóból a gél állagút vásároljuk,
  • A mosogató lefolyó rendszerébe öntsünk havonta egy fazék lobogásban lévő forróvizet,  ne féljünk a PVC cső bírni fogja.
  • és ha lehet enzimes, környezetbarátot.  Ezeket a szereket jobb ha csak prevenciós célzattal öntjük a lefolyóba – havonta, ma
  • Apró lyukú műanyagszűrőt csak  nagyon indokolt esetben használjuk, mert jelentősen csökkenti a víz áramlását és lefolyónk öntisztító képességét.
  • ximum 2-3 decit.
  • Hosszú szőrű házi kedvenceink szőrzetét a fürdés előtt alaposan keféljük ki, és használjunk szűrőt a kádban.
  • Padlóösszefolyónkat 3 havonta tisztítsuk ki.
  • Ami nem való a WC.-be : higiénés kendő, fültisztító pálcika, arcpamacs, betét, tampon, pelenka és a macska alom. Mindezekre ott a kuka.
  • A mosogató szifonját legalább 6 havonta érdemes kipucolni.
  • Nagyobb mennyiségű olajat vagy zsiradékot semmiképpen ne a mosogatóba öntsük.
  • Ne használjunk WC illatosítót, mert a gyengécske fül könnyen kiakadhat a WC. csésze pereméről és garantáltan komoly dugulást okoz. Már kaphatóak a lebomló, öntapadós wc illatosító korongok is.
  • Kád vagy zuhanytálca esetében, töltsük fel a rendszert legalább félig, majd kezdjük el le-fel pumpálni a lefolyót, hogy megmozdítsuk a lágy lerakódásokat. Majd meglátjuk, hogy még a kitűnően üzemelő lefolyó faláról is milyen gusztustalan, fekete dolgok válhatnak le.

Dugulás utáni fertőtlenítés

 
 

Mikor javasolt feltétlen elvégeztetni a fertőtlenítést:

- utcai szennyvízbetörés után
- alagsori és pinceszinti,  lefolyócső törés esetén
- beltéri wc vezeték duguláselhárítás után

Célja, az ember környezetébe került kórokozók elpusztítása. Különösen szükséges lehet erre az egészségügyi intézményekben, vendéglátó egységekben és egyéb élelmiszer kereskedelemmel és közétkeztetéssel kapcsolatos vállalkozásokban.

Dugulás utáni fertőtlenítés
Egyre gyakrabban (sokszor a divatos kemikáliák miatt) van szükség a lefolyókban duguláselhárításra, viszont ennek egyik hátulütője, hogy a munka elvégzése után piszok és kellemetlen szag marad a vizes helyiségben.  Ez főként a WC vezeték dugulásánál van és sajnos fertőzésveszélyhez is vezethet.  Pontosan emiatt a dugulás utáni fertőtlenítés fontos szerepet kap az igényes otthonokban.

Padlóösszefolyó bűzelzáró

 
 

Padlóösszefolyó bűzelzáró
Talán már mindenki találkozott azzal a felettébb kellemetlen jelenséggel, hogy valamelyik lefolyója bűzt áraszt magából. Mielőtt nekiesnénk a rendszernek különféle tisztítószerekkel vagy folyamatosan illatot permeteznénk szét a szagok elnyomása érdekében, érdemes jobban utána nézni,  hogy mi is lehet a kiváltó ok.

A legtöbb esetben a nem kívánatos, büdös szag egy kialakulóban lévő dugulás előjele, de lehet más is, például a padlóösszefolyónk bűzelzárásának problémája vagy  hibás légbeszívó szelep , esetleg eldugult strang szellőző.

A kellemetlen szagok legfőbb okai:
1. Kiszáradt padlóösszefolyó – egyszerűen elpárolgott a víz a padlóösszefolyóból. Ez akkor van, ha a nincs bűzzáró víz utánpótlás, mert ritkán használt zuhanytálcák és mosdók vannak rákötve. Amennyiben elfogyott a víz a padlóösszefolyóból, öntsünk utána.
2. Takarítsuk sűrűbben a padlóösszefolyónkat.
3. Ellenőrizzük a bűzelzáró könyök vagy a bűzzáró dugó meglétét.

Padlóösszefolyó bűzelzáró

Padlóösszefolyó bűzelzáró

Egy kis odafigyeléssel tehát, rendszeres tisztítással a baj megelőzhető, elkerülhető, ha viszont mégis felütötte a fejét az a fránya dugulás, akkor érdemes szakemberhez fordulni, aki gyors és hatékony segítséget tud biztosítani.

A padlóösszefolyó bűzelzáró dugulásának megszüntetése leginkább a bűzelzáró dugókkal kezdődik és ha ezek könnyen eltávolíthatóak, akkor slaggal vagy a tusolócső használatával máris átmoshatjuk a padlóösszefolyót, hogy az újra rendeltetésszerűen tudjon működni.

Mosdó duguláselhárítás házilag

 
 

Mosdó dugulás elhárítás házilag
Mielőtt nekiesnénk a mosdónk házilagos duguláselhárításának, először is feltétlen győződjünk meg hogy a lefolyócsonk tisztaságáról, valamint a szifonunk átjárhatóságáról ! Ha ott nem találkozunk jelentősebb szennyeződéssel, akkor szereljük össze szakszerűen a szifont, különösen a tömítésekre vigyázva. (tipikus probléma szokott lenni, a fültisztító pálcika, fogkrémes kupak, hajszál kupac és mosószer maradványok)

Először próbálkozhatunk az olcsó és környezetbarát (lakásunkban is megtalálható szerekkel)  – mint egy adag trisót,  szódabikarbóna vagy ecet + meleg víz.  Ha ezek már csődöt mondtak. Ekkor már jöhetnek a különféle bolti lefolyó tisztítószerek, (szi-ti, vix, kékcsoda, búvár, mr.muscle. stb…  melyek közül van a ami már pár száz forintos áron is beszerezhető, de hallottam már több ezer forintos termékről is. Ezen szerek valamelyikét öntsünk egy éjszakára a lefolyóvezetékbe és hagyjuk egészen reggelig, majd másnap egy nagy lábas forró vízzel öblítsük le.  Természetesen a gyártó is meghatározhatja a pontos felhasználás módot, akkor tartsuk be azt.  Ha csak nem komoly problémáról van szó általában adott a sikerélmény.

Amennyiben a mosdó dugulás-elhárítás házilag így mégsem sikerült volna tovább is próbálkozhatunk. Ekkor persze nem éppen kellemes mutatvány vár ránk és szükséges némi kézügyesség is. A szifon tisztítással legtöbbször már el háríthatjuk a dugulást, de érdemes a már túlságosan megereszkedett flexibilis gégecső lógást is csökkenteni az ideális szintre, valamint az összes alkatrész tisztaságáról. Megpróbálhatjuk még a slagos tisztítást is, tehát helyezzük nyomás alá a mosdó lefolyórendszerét. Amennyiben ez sem segített, akkor már csak a csőgörényes (spirálos) duguláselhárítás jöhet szóba.

Esemény regisztráció

Kérjük, add meg az alábbi információt.

Címkék

A címkék listája üres.